2024. április 25. | Márk, Ányos

Magabiztos győzelmek Ásványrárón

03/21
21:41

A megyei III. osztályú labdarúgó bajnokság első tavaszi fordulójában első csapatunk 4-1-re, tartalék csapatunk 3-0-ra nyert Ásványrárón.

Tartalék csapat
Az ásványi tartalékok ősszel nem sok gólt rúgtak, szerencsénkre ezt a formájukat hozták most is. Az őszi 0-0-hoz képest azonban mi három gólt lőttünk. Bár csapatunk rengeteg támadást vezetett az első félidőben, sokáig nem sikerült gólt lőni. Az első félidőben hajrájában aztán Nagy Alex kapott remek labdát a jobb szélen, egy csellel befelé húzta a labdát, begurítását Kopp András belsőzte a hálóba. A második félidő elején szintén Kopp növelte kettőre az előnyünket egy 20 méteres félmagas, jól helyezett lövéssel. A harmadik kunszigeti gólt büntetőből lőtte szinén Kopp - a tizenegyest Nagy Alex buktatásáért ítélte meg a játékvezető.
Vasárnap Kimle ellen játszik a csapatunk. Kimlét jobb gólkülönbségünk miatt előzzük meg a tabellán - mindkét csapatnak 16-16 pontja van. Ősszel Kimlén 3-1-re a hazaiak nyertek.

Ásványráró - Kunsziget tart

Megyei III. o. csapat
Előzőleg volt okunk tartani az Ásványrárótól, hazai pályán ugyanis ősszel az összes meccsét megnyerte a csapat. A meccs eleji kiegyenlített játéknak Szeredi András közeli gólja vetett véget a 10. percben. A 31. percben Tuba Gábor lőtt hatalmas gólt 25 méterről, a bal szélről a hosszú felsőbe. A félidő vége előtt fél perccel Molnár Zoltán fejéről a kunszigeti kaupba pattant a labda, így 2-1-gyel fordultak a csapatok. A második félidőben keményebbé vált a játék, sokáig azonban nem született újabb gól. Szeredi András aztán növelni tudta a kunszigeti előnyt a 67. percben, harcosságának köszönhetően jutott lövéshez az alapvonaltól 2 méterre az ötös környékén, lövését nem tudta védeni a kapus. Tíz perccel később Szeredi zavarta meg a hazai védőket egy kunszigeti előreívelés után, és Ásványi Dávid fejéről saját kapujába kattant a labda.
Vasárnap Kimle ellen szintén nehéznek tűnő meccs vár ránk. A Kimle a harmadik, ősszel Várbalog és mi is csak egy góllal tudtuk legyőzni őket. Bár most Levél ellen 3-2-es verséggel kezdték a tavaszt, vasárnap biztosan mindent megtesznek, hogy itthon megkeresíték a dolgunkat.